Wyposazenie do restauracji

Zawsze się o tym nie słyszy, bo wciąż, mimo rozwinięcia świata, tematy seksu i wizyt u ginekologa są postrzegane jako tabu. Nie zamieni to jednak faktu, iż prędzej czy później młoda kobieta będzie potrzebowała przejść naszą pierwszą wizytę w gabinecie ginekologicznym. Wszystko jedno bądź jej planem będzie regularne badanie, czy danie środka antykoncepcyjnego, pierwsza wizyta u ginekologa wygląda praktycznie tak toż u ludzi osób. Również stanowi również stresująca, wszak rozebranie się od regionu w dół przed obcą panią nie przylega do miłych wrażeń. W poniższym poradniku przedstawimy, jak zorganizować się do ważnej wizyty u ginekologa oraz czego się po niej spodziewać.

O ile przyczyną pierwszej randki nie jest znaczny problem, taki jak infekcje pochwy, zgoda na wczesną randkę wybrać dzień pomiędzy okresem a połową cyklu, co pozwoli lekarzowi na określone zbadanie szyjki macicy i ewentualnie pobranie materiału do cytologii. Jeśli natomiast chodzi o utworzenie własnego ciała, to chodzi dbać o tym, by założyć luźne, łatwe do ściągnięcia ubrania. Nie przechodzi tylko o komfortowy dół garderoby, a więcej o rozpinaną, ewentualnie prostą do ściągnięcia górę, ponieważ konieczne będzie zarówno badanie piersi. Dość kontrowersyjnie wygląda sprawa depilacji okolic bikini. Prawda jednak istnieje taka, że badanie będzie dodatkowe niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na ogolenie okolic intymnych, albo również nie.

Jeśli natomiast idzie o samo badanie, będzie ono przypominało w następujący sposób: przede każdym lekarz zapyta nas o pewne dane, takie jak chwila i długość pierwszego i nowego okresu, czy osoba rozpoczęła już współżycie seksualne. Jeśli zgłosiliśmy się w obiekcie osiągnięcia metody na środki antykoncepcyjne, lekarz będzie nas wypytywał także o uczucia towarzyszące nam podczas okresu (ewentualny silny ból brzucha a tym podobne), obfitość krwawienia też jaki według nas byłby atrakcyjny sposób przyjmowania antykoncepcji. Następnie chodzimy do normalnego badania, lub do sławnego krzesełka, na jakim dajemy pozycję półleżącą, z noga zlokalizowanymi w określonych strzemionach. Samo pytanie jest bezbolesne, jednak silnie zestresowane pacjentki mogą czuć pewien dyskomfort lub ból. Nie należy obawiać się zgłoszenia tego faktu lekarzowi.

Kluczowe jest, aby wraz z rozpoczęciem badań ginekologicznych, sprawiać je regularnie, co najmniej raz do roku. Nie chodzi również zapominać o prowadzeniu kalendarza menstruacyjnego, ponieważ dane o cyklu są potrzebne do właściwego wykonania badania.