Brak kasy fiskalnej kks

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakikolwiek przedsiębiorca, który tworzy usługi lub robi transakcji na myśl osób zewnętrznych i rolników liczących się na platformie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą także korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Jednym z przepisów, który wchodzi do końca 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły praca w terminie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia praktyk w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programie przedsiębiorstw, które pragną płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie robią naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego kredytu. Ten jeden cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z ofertą opłacenia ich w następujący sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na zasadzie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.